DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Práce s dětmi

Naše aktivity
  • Podílíme se na projektu "Vánoce dál".

Dárky pro děti v nouzi

Jako malý jsem vždy před vánocemi napsal do dopisu Ježíškovi, co bych si přál dostat jako dárek. Ten dopis jsem pak dal za okno. Na Štědrý večer, když zazvonil zvoneček a se sourozenci jsme nedočkavě přiběhli k rozvícenému vánočnímu stromku, bylo pod ním, mezi ostatními dárky, moje přání téměř vždy splněno.

Dnes je mezi námi mnoho rodin bez tatínka či maminky, kde je problém třeba i zaplatit dětem školní pomůcky. I některé rodiny s oběma rodiči, dokonce i když oba pracují, jsou často rády, když zaplatí nájem a základní potraviny - pokud vůbec mají kde bydlet. Informace o těchto rodinách a o dětech, které by žádný dárek nedostaly, máme díky sociálnímu odboru péče o dítě úřadu městské části. Děti v těchto rodinách, na rozdíl od dětí v dětských domovech, nedostávají žádný příspěvek na vánoční dárky ze státního rozpočtu.

Jestliže se rozhodnete přispět, ať už dárkem nebo penězi, uděláte tím radost konkrétnímu dítěti. Ale nejen to. Přispějete tím k tomu, aby v dnešní Evropě, jejíž hodnoty se po staletí formovaly na bázi křestanství, přežila rodina jako taková ve své autentické podobě. Přispějete k zachování tradice křestanských vánoc. Tato tradice obsahuje v sobě radostnou zprávu o vtělené Boží lásce k nám, lidem. Ale obsahuje v sobě i poselství o významu Svaté rodiny a tím i poselství o smyslu a poslání rodiny všeobecně. Přispějete k tomu, aby v konkrétním dítěti mohla přetrvat nebo vyrůst víra a naděje: víra a naděje v Boží milosrdenství, v lidskou lásku a solidaritu.

Přání a příběhy konkrétních dětí:

František (4 roky) si přeje červený autobus,
Martin (7 let) omalovánky s pastelkami, fixy a desky na písmenka,
pro Mikuláše (1 rok) by byl dárkem plyšák s autíčkem,
pro Vanesu (7 měsíců) si maminka přeje hračku a pleny od 9 kg.

Jeník by si přál jako vánoční dárek kolo. A proč kolo? Protože doufá, že by si ho jeho tatínek, který o něho neprojevuje zájem, ale o kterém chlapec ví, že jezdí na kole, konečně jednou všiml a že by ho třeba i někdy vzal někam s sebou na výlet.

Markovi zemřela maminka a jeho otec je těžce tělesně postižený. O Marka pečuje otcova sestra, která je ale samoživitelka a má tři vlastní děti. Marek musí pomáhat s péčí o postiženého otce i se starat o mladší děti své tety. Velmi si přeje nějaký starší notebook či laptop, aby se mohl připravovat ke zkouškám na střední školu a nebyl znevýhodněný oproti ostatním uchazečům.

Monika má tělesně postižené rodiče a postrádá jejich doprovod při cestě do školy a zejména při navštěvování dalších aktivit, kam jiní rodiče obvykle své děti mladšího školního věku vyprovázejí. Přeje si alespoň starší mobilní telefon, aby mohla chodit sama a přesto mohla zůstat se svými rodiči v kontaktu.

(jména byla pozměněna)

Děkujeme moc všem dárcům, díky nimž mohly mít i tyto děti u vánočního stromečku radost!:)

č

Jméno dítěte

Věk dítěte

Typ dárku

Dárek připraví

Terezka

½ roku

Krmící židličku

Veronika

8 let

Zvířátka little pet shop

Kristina

Kosmetický balíček

Anděla

13 let

Kosmetický balíček (lak na nehty, řasenka, lesk na rty, toaletní voda – př. Adidas, playboy, atp.

David

Společenská hra Twister

Valerie

4 roky

Desková hra „Moje první hra“

Samantha

Layla

6 let

3 roky

Dětský počítač (např. Hello Kitty)

Irena

14 let

Teplé leginy velikost 170 (M/L), teplý svetr

Vojtěch

12 let

Tepláky a mikinu na sport, velikost 160 (S)

Roman

13 let

Mikina nebo tepláky velikost XL

Hana

12 let

Mikina velikosti M

Kristýna

7 let

Dětský hrnčířský kruh, moderní modelíny, plastelíny

Jakub

Mikina velikosti L

Vanessa

3 roky

Tablet na pouštění pohádek, cvičení motoriky a hraní her s Mickey Mousem, případně učenlivé hračky s motivem Mickey Mouse, Minnie

Denis

10 let

Kopací míč, nejlépe Nike

Slečna

MP3

Chlapec

10 let

Sluchátka do mobile

Chlapec

9 let

Penyboard z Decatlonu

Dívka

8 let

Penyboard z Decatlonu

Daroval spolek

Pokud nám chcete pomoci s přípravou dárků pro děti, které by jinak žádný dárek pod stromečkem nenašli, vyberte si dárek a kontaktujte předsedu spolku Miloše Uvízla ohledně předání dárku na tel.722488377. Předem vám za děti děkujeme.