DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Jak pomoci lidem bez domova

Také byste rádi pomohli?

Toto jsou způsoby, kterými můžete pomoci:

• Můžete rozšířit naše řady a pomoci s některou z našich aktivit. Každý z nás pomáhá podle svých možností a schopností.
  • Můžete nám přinést trvanlivé potraviny. Například, místo toho abyste potraviny, které již nedokážete spotřebovat, vyhodili do popelnice, můžete je donést nám. Postaráme se o to, aby tyto potraviny nasytili potřebné. Nejvíce využijeme potraviny, které je možno přímo konzumovat bez nutnosti tepelné úpravy, dále máme velikou spotřebu čaje, kávy, cukru, trvanlivého mléka a cukrovinek. Na naše nepravidelná setkání s bezdomovci můžete přinést buchty, koláče, slané pečivo nebo jiné podobné výrobky.
  • Také využijeme svačinové sáčky, jednorázové nádobí, ubrousky, toaletní papír, sáčky na odpadky, jar, úklidové prostředky a úklidové vybavení.
  • Máte doma někde zahrabaný funkční, ale již nepoužívaný mobil. Máme mezi našimi členy takové, kteří tento mobil využijí.
  • Máte doma funkční a již nepoužívanou mikrovlnou troubu, kterou byste chtěli vyhodit, darujte nám ji.
  • Máte doma již nepoužívaný, ale funkční notebook. Tento notebook bychom využili pro naši práci, vyřizování nutné administrativy.
  • Potřebujete brigádníka nebo zaměstnance, potom můžete nabídnout našim členům práci.
  • Pokud nám poskytnete finanční příspěvek, využijeme ho na zaplacení elektřiny, tepla, cestovních nákladů, při cestách za vyřizováním dokladů, na nákup jídla, nebo na cesty na brigády pro lidi bez domova. Sami si můžete návštěvou u nás a osobním kontaktem ověřit, jak darované prostředky využíváme pro pomoc nejchudším.
  • Jste právník? Mezi našimi členy jsou lidé ve složitých situacích z hlediska práva, můžete pomoci těmto lidem právním poradenstvím.

Pokud byste nám rádi nějak pomohli a nejste si jisti, jestli by se nám zrovna vaše pomoc hodila, můžete zavolat na telefonní číslo, které naleznete v kontaktech.